Jaką hulajnogę elektryczną kupić?

Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić hulajnogę elektryczną? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, ponieważ wszystko zależy od tego, w jakich warunkach będzie ona wykorzystywana i kto dokładnie będzie z niej korzystał. Oczywiście wiadomo, każdy kto chce, z pewnością nabędzie taki gadżet niezależnie od tego, czy będzie mu potrzebny na co dzień, czy nie. Niemniej, wbrew pozorom, hulajnoga elektryczna nie jest wyłącznie kolejnym zbędnym gadżetem dla dzieci, nastolatków czy studentów.

Dlaczego warto mieć elektryczną hulajnogę?

Elektryczna hulajnoga jest przedmiotem, który warto posiadać przede wszystkim w zatłoczonych i zakorkowanych miastach, po których ciężko jest przemieszczać się za pomocą innych środków transportu. W dużych miastach nie opłaca się jeździć samochodami, a komunikacja miejska wcale nie musi być dobrze zorganizowana – alternatywą więc są rowery oraz elektryczne hulajnogi właśnie. Wiele modeli hulajnóg potrafi rozpędzić się do całkiem przyzwoitych prędkości – na niektórych z nich można jeździć nawet z prędkością 65 km/h!

Najlepsze hulajnogi elektryczne

Jaka hulajnoga elektryczna będzie najlepsza dla ciebie? Wszystko zależy od tego, czego szukasz. Warto zdecydować się na produkt o jak najmniejszej wadze – najlepiej sprawdzają się modele ważące mniej niż 10 kilo, świetnie więc będzie prezentować się hulajnoga The Urban LNDN wykonana ze stopu aluminium i ważąca zaledwie 8,5kg.

Kolejną cechą, jaką powinna mieć hulajnoga elektryczna jaka będzie używana przez osoby w dużych miastach, to możliwość jej składania. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie można taką hulajnogę transportować z miejsca na miejsce.

Ponadto, aby hulajnoga elektryczna jak najlepiej radziła sobie z nierównościami znajdującymi się na nawierzchni, po której będzie jeździć, jej koła powinny być jak największe. Za dobry przykład mogą tutaj posłużyć takie modele, jak The Urban HMBRG czy też Wizzard 2,5 Plus. Przy zakupie własnego modelu hulajnogi warto także zwrócić uwagę na to, czy posiada antypoślizgowy podest oraz czy ma oświetlenie zarówno z przodu, jak i z tyłu.

Jaką hulajnogę wybrać?

Jaką hulajnogę elektryczną kupić? Przede wszystkim taką, która jest bezpieczna i została wykonana z solidnych materiałów. Warto także wybierać produkty, takie jak model The Urban BRLN V1 , które mogą być obsługiwane w sposób niezwykle intuicyjny. Oprócz tego, warto zwracać uwagę na to, jaka jest pojemność baterii oraz jaki czas jest potrzebny, aby naładować w całości hulajnogę. Jest to szczególnie ważne, ponieważ w wielu modelach hulajnóg, wyładowanie akumulatora w całości jest obarczone możliwością jego uszkodzenia.

Oprócz tego, warto zwracać uwagę na to, jakie może być maksymalne obciążenie hulajnogi. W zależności od modelu, możliwe obciążenie może wahać się pomiędzy 100 a 120 kg, jak w przypadku modelu Wizzard 2,0. Warto zdecydować się na hulajnogę, dla której będziesz lżejszym obciążeniem.

Podsumowanie

W obecnych czasach osoby mieszkające w dużych miastach, chcące przemieszczać się po nich, szczególnie w godzinach szczytu, muszą wykazać się albo sporą dawką spokoju i opanowania, stojąc w korkach, albo muszą znaleźć środek transportu, który pozwoli im w tych korkach nie stać. Co prawda rowery są bardzo popularne, jednak ich minusem jest zdecydowanie to, że łatwiej je ukraść i ciężej znaleźć odpowiednie miejsce, aby je zaparkować. Idealnym rozwiązaniem problemu przemieszczania się po zakorkowanych miastach jest zatem hulajnoga elektryczna.