Porady (F.A.Q.)

Porady i najczęściej zadawane pytania … na temat e-hulajnóg

WPROWADZENIE

Serdecznie witamy w Klubie Kierowców E-hulajnóg.
Jesteśmy pewni, że jazda na naszych elektrycznych hulajnogach sprawi Państwu wiele przyjemności.

Dla własnego bezpieczeństwa podczas jazdy na e-hulajnodze zawsze używaj KASK.

Właściwe użytkowanie e-hulajnogi wydłuży jej żywotność i nie będzie prowokowało ciągłych napraw i wizyt w serwisie.

O czym trzeba wiedzieć ?

 1. Ładowanie baterii > Należy konieczne przestrzegać częstotliwości ładowania baterii, ponieważ dzięki temu można uniknąć jej uszkodzeniu i znacznie wydłużyć czas eksploatacji e-pojazdu. Nigdy nie doprowadzaj do rozładowania baterii do zera. Po każdej jeździe sprawdzaj stan jej naładowania i przy minimalnym poziomie ( jedna kreska na wskaźniki poziomu naładowania ) podłączaj ładowarkę by naładować do 100% baterii.
 2. Dla zachowania długiej żywotności baterii konieczne jest regularne jej użytkowanie i ładowanie, w okresach mniejszego użycia e-hulajnogi należy ją podać ładowaniu przynajmniej raz na 60 dni do pełnego ładowania.
 3. Wszelkie ingerencje mające na celu wzrost mocy silnika e-pojazdu, prędkości i ogólnie prowadzące do zmiany właściwości hulajnogi albo też otwarcie wodoszczelnej obudowy baterii powodują utratę gwarancji na e-hulajnogę. Wszelkie naprawy i ingerencje w mechanizm e-hulajnogi mogą być wykonane tylko przez profesjonalny serwis.
 4. W początkowym okresie od momentu zakup nowej e-hulajnogi należy :                       1 ) przed pierwszym użyciem sprawdzić czy wszystkie części funkcjonują prawidłowo. 2) Po pierwszych 50 km i 200 km (potem każde kolejne 200 km) zrobić przegląd w serwisie rowerowym lub serwisie e-hulajnóg : a) działanie hamulców, b) luzy i dokręcenie wszystkich śrub, c) stabilność mocowania kierownicy, d) działanie mechanizmu składania hulajnogi, e) mechanizm składania kierownicy.
 5. W kolejnym okresie użytkowania po każdych 500 przejechanych kilometrach zalecamy by zlecać kontrolę elementów wymienionych w punkcie 3 profesjonalnemu serwisowi rowerów i hulajnóg elektrycznych.
 6. W miarę możliwości proszę nie używać e-hulajnóg na mokrej nawierzchni i podczas deszczu. Z jednej strony zwiększa się ryzyko wypadku spowodowanego śliską nawierzchnią ( długa droga hamowania, poślizg na zakręcie) , dodatkowo pryskająca woda może mieć wpływ na działanie hamulców i układu elektrycznego.
 7. Zabrania się skakać na e-hulajnogach, powoduje to duże obciążenie podwozia i może prowadzić do powstania jego uszkodzeń jak i ukrytej w nim baterii.
 8. Przed każdą jazdą hulajnoga powinna być skontrolowana przez użytkownika pod względem bezpieczeństwa. Należy skontrolować: a) działanie hamulców, b) poprawność blokady mechanizmu składania hulajnogi i mechanizmu składania kierownicy, c) stan opon, d) działanie światła i światła stopu.
 9. Po umyciu hulajnogi układ hamulcowy może działać ( z powodu wilgoci ) z mniejszą skutecznością. Dlatego po myciu e-hulajnogi , w bezpiecznym dla ruchu miejscu, trzeba sprawdzić działanie hamulców i użyć je kilkukrotnie aż będą suche.
 10. Podczas jazdy w deszczu, zachować ostrożność i często, delikatnie naciskać hamulec, tak by cały czas było zapewnione bezproblemowe jego działanie,
 11. Dla własnego bezpieczeństwa podczas jazdy na e-hulajnodze powinni Państwo zawsze używać KASK, jak również odpowiednie, mocne ubrania i odpowiednie buty.

BATERIA  > SERCE e-hulajnogi > Dbaj o nie.

 • Ładuj baterię (akumulator) za pierwszym razem przez ok. 6 godzin
 • Regularne ładowanie chroni akumulator.
 • Długotrwałe przechowywanie bez ładowania może spowodować uszkodzenie baterii (głębokie rozładowanie) i spowodować uszkodzenie, którego nie można naprawić.
 • Proszę nigdy nie przechowywać e-hulajnogi w stanie rozładowania. Przechowywanie bez ładowania prowadzi do głębokiego rozładowania baterii. Głęboko rozładowana bateria jest uszkodzona w sposób uniemożliwiający naprawę i nie podlega gwarancji!
 • Nieużywana bateria również traci każdego dnia energię. Zimą baterie z powodu niskich temperatur zdecydowanie szybciej tracą swoją wydajność.
 • Przechowywanie hulajnogi z podłączoną ładowarką przez dłuższy czas niż 24 godziny prowadzi do uszkodzenia ładowarki i baterii!
 • Proszę używać tylko dostarczonych i zintegrowanych baterii ew. oryginalnych części zamiennych.
 • Baterię można ładować tylko oryginalną ładowarką producenta.
 • Podczas ładowania proszę zwracać uwagę na:
  1. Prawidłowe podłączenie ładowarki do gniazda ładowania.
  2. Odpowiednią wentylację.
  3. Brak wilgoci w miejscu ładowania.
 • Proszę nie przeprowadzać samodzielnych napraw baterii i ładowarki. Niewłaściwe obchodzenie się z baterią może prowadzić do zagrażających życiu obrażeń.
 • Nigdy nie dopuszczać do kontaktu ładowarki, kabla sieciowego i kabla podłączeniowego z wodą , ponieważ powstaje wtedy zagrożenie porażenia prądem. Nie można dotykać ładowarki mokrymi rękoma!
 • Proszę regularnie kontrolować stan wtyczki i ładowarki. W przypadku uszkodzeń należy je wymienić, co pozwala uniknąć ryzyka obrażeń i uszkodzenia sprzętu.
 • Kabel sieciowy i podłączeniowy nie mogą być uszkodzone lub przygniecione przez ostre przedmioty lub wystawione na wysoką temperaturę.
 • Nie wolno włączać ładowarki jeśli ładowarka, kabel sieciowy lub podłączeniowy mają widoczne uszkodzenia.

Wskazówki dotyczące utylizacji >>> Rozporządzenie o bateriach.

Używając elektrycznych hulajnóg  przyczyniacie się Państwo w dużym stopniu do ochrony środowiska.

Proszę jednak pamiętać o następujących wskazówkach odnośnie utylizacji baterii: Utylizując baterię i wszystkie przynależne do niej elementy >>> korzystajmy tylko z certyfikowanych zakładów utylizacji odpadów lub z komunalnych zakładów oczyszczania.

Proszę przestrzegać aktualnie obowiązujących przepisów. W przypadku wątpliwości proszę zasięgnąć w miejscowym zakładzie utylizacyjnym  informacji o zgodnej z zasadami ochrony środowiska metodzie utylizacji.

Baterie i urządzenia elektryczne nie mogą być wyrzucane do domowego śmietnika !!!

F.A.Q. – Pytania

Ile czasu bije Serce naszej e-hulajnogi ?
Po 300 cyklach ładowania baterii (w przeciągu pierwszego roku) bateria nie powinna utracić więcej niż 30% swojej pojemności. Po 600 cyklach ładowania (w drugim roku) bateria nie powinna utracić więcej niż 40% swojej pojemności. Nieregularne ładowanie i użytkowanie w zmiennych temperaturach w znacznym stopniu wpływają na żywotność baterii. W niskich temperaturach zmniejsza się wydajność i żywotność baterii. Proszę naładować baterię całkowicie przynajmniej raz na dwa miesiące, również wtedy, gdy e-hulajnoga nie jest używana.
Jak dbać, czyścić i konserwować naszą e-hulajnogę ?
Zalecamy by po jeździe podczas wilgoci, w celu uniknięcia zużycia, gruntownie wyczyścić i wysuszyć pojazd.
 • Najpierw usunąć duże zabrudzenia, następnie przetrzeć wilgotną szmatką.
 • Proszę używać odpowiednich środków czyszczących i konserwujących oraz delikatnej gąbki.
 • W żadnym wypadku nie używać rozpuszczalników!
 • Zawsze należy używać do czyszczenia niewielkiej ilości wody, najlepiej wilgotnej ściereczki.
 • Wysuszyć irchą.
 • Nie płukać hulajnogi strumieniem wody lub myjką ciśnieniową!
Po myciu i czyszczeniu z najwyższą ostrożnością, na prywatnym terenie kilkukrotnie zahamować. Woda na powierzchniach hamulców redukuje siłę hamowania i należy się jej pozbyć przez kilkukrotne hamowanie.
Czy mogę zabrać moją hulajnogę THE-URBAN do samolotu ?
O tym czy hulajnogę można zabrać do samolotu decydują  w różny sposób poszczególne linie lotnicze. Dlatego proszę wyjaśniać tę kwestię bezpośrednio z właściwą linią lotniczą.
Silnik wydaje dziwne dźwięki, co to może być ?
Nietypowe dźwięki z silnika mogą mieć wiele przyczyn. Czy Wasz silnik jest mocno obciążony przez jazdę po wzniesieniu, duży ciężar lub upał? W takim przypadku silnik może być przegrzany i wydawać głośniejsze niż zwykle dźwięki.
Jak najlepiej ruszać na e-hulajnodze  ?
By oszczędzać silnik, warto wiedzieć, że podczas zwiększonego obciążenia (start, podjazd, wzniesienie), trzeba pomagać mu odpychając się nogą, dokładnie tak, jak podczas jazdy zwykłą hulajnogą. Dotyczy to również sytuacji, gdy rozpoczynacie jazdę. Kiedy hulajnoga rusza z miejsca, silnik musi użyć znacznie więcej mocy by wprawić w ruch hulajnogę z kierowcą, niż wtedy gdy najpierw odepchniecie się nogą i dopiero wtedy uruchomicie manetkę gazu. Dzięki temu zmniejsza się również zużycie prądu i zwiększa zasięg!
Co robić, gdy zmniejsza się siła hamowania ?
Hamulce są niezwykle ważne dla Waszego osobistego bezpieczeństwa. Każdą zmianę ich działania należy jednoznacznie wyjaśnić!  Najczęstszą przyczyną zmiany działania hamulców jest wilgoć na tarczy hamulca. Woda i /lub środki czystości mogą dostać się do hamulca. W takim przypadku proszę ostrożnie przejechać hulajnogą kilkaset metrów i podczas jazdy ostrożnie hamować. Najczęściej woda wyparowuje poprzez powstające podczas hamowania ciepło i zachowanie hamulców wraca do normy.
Jak szybko zużywają się hamulce w e-hulajnodze ?
W każdej e-hulajnodze z czasem zużywają się okładziny hamulców. To również może być przyczyną zmiany działania hamulców.  Za pomocą śruby regulacyjnej przy dźwigni hamulca można hamulce wygodnie wyregulować. Jeśli regulacja nie poprawia działania hamulców należy skontaktować się z serwisem rowerowym. Proszę pamiętać, że regulacja hamulców jest istotną czynnością ze względu na bezpieczeństwo. Nie przejmujemy odpowiedzialności za skutki powstałe w wyniku niefachowej regulacji hamulców.
Moja e-hulajnoga nie włącza się  lub nie jedzie, co mogę zrobić ?
Najpierw proszę naciskać przez kilka sekund przycisk ON/OFF. Jeśli przycisk zostanie naciśnięty tylko na krótko, hulajnoga nie włączy się. Następnie proszę sprawdzić, czy bateria jest naładowana. Być może ładowarka nie była właściwie podłączona lub jest uszkodzona i nie naładowała hulajnogi.
Jak mogę zabezpieczyć moją hulajnogę THE-URBAN lub EGRET  przed kradzieżą?
E-hulajnogi są małe i poręczne, tak więc z reguły można je wszędzie zabrać ze sobą. Jeśli jednak hulajnoga musi pozostać na zewnątrz , proszę ją zabezpieczyć zakładając pomiędzy szprychy koła przedniego lub wokół kierownicy zabezpieczenie rowerowe. Najlepsze są tak zwane kable spiralne lub zapięcia z linki spiralnej, ponieważ są bardzo wytrzymałe.  Dla oceny stopnia zabezpieczenia proszę sprawdzić dane producenta zabezpieczenia.
egretv2-2
gal6
zl1a0864_orig
bydgoszcz
60473393_694756624293686_6922038683172339712_n
akcesoria
three_1 (1 de 1)
zl1a0871_orig